שאלות נפוצות לפני מעבר דירה

מדי יום צוות אתר הובלות בישראל מקבל שאלות רבות בנושאי הובלות, אריזה ומעבר דירה, לכן ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר, ותשובות מפורטות לכל שאלה.

איך למצוא את חברת ההובלות הכי טובה?

כדי למצוא את חברת ההובלות הכי טובה אנו ממליצים לכם להיעזר באתר ולקרוא חוות דעת של גולשים, לקרוא מידע אודות החברה, לבדוק שהיא מציעה את השירות שאתם זקוקים לו וכמובן להשוות מחירים.

בשוק ההובלות יש חברות רבות בכל הארץ, כדאי להתמקד בחברות מומלצות הנמצאות באזור המגורים שלכם. יש חברות המתמקדות בהובלה של פריטים קטנים ויש חברות מקצועיות המתמחות בהובלת דירות ומשרדים. חברה מקצועית מציעה בין השאר גם שירותי אריזה, הובלה עם מנוף, הובלות קטנות, שירותי פירוק והרכבת רהיטים ופריטים נוספים, הובלת כלי נגינה גדולים כמו פסנתר ועוד.

חשוב לוודא כי החברה מציעה חוזה עבודה מסודר וביטוח, כדאי לבדוק מראש איזה רכבי הובלה יש לחברה, ומומלץ לפנות לפחות ל-3 או 4 חברות כדי לקבל הצעות מחיר, להשוות עלויות ורק אז לקבל החלטה ממי להזמין את שריות ההובלות.

כמה זמן מראש צריך לסגור עם חברת הובלה?

חשוב לסגור מועד להעברת הדירה או המשרד לפחות שבועיים עד חודש מראש, עליכם לזכור כי בעונת הקיץ חברות ההובלה עמוסות, בחורף פחות אנשים עוברים דירות, לכן זמינות החברות גבוהה יותר. אם אתם זקוקים להובלה מיוחדת כדאי לסגור עם חברת הובלה לפחות שבועיים או שלושה שבועות מראש, לדוגמה הובלת פסנתר, הובלה עם מנוף, הובלה עם שירותי אריזה, פירוק והרכבה וכדומה.

איך להתכונן למעבר דירה? מה צריך לעשות לפני מעבר דירה?

עליכם להתכונן היטב לקראת מעבר דירה מאחר וזהו יום לחוץ במיוחד, חשוב לזכור כי חברת ההובלה נדרשת לפנות את תכולת הבית ולהגיע ליעד החדש, לפרוק את התכולה ולעתים גם לדאוג להרכבת רהיטים. לכן חשוב לארוז מראש את הרהיטים, מוצרי החשמל, פריטי נוי, כלי אוכל והגשה ושאר תכולת הבית, מומלץ בעזרת צוות מנוסה של חברת ההובלות.

במידה והחלטתם לארוז לבד את הבית כדאי לבקש מחברה ההובלות ציוד אריזה או לרכוש ציוד בחנות כמו גליל פצפצים, ספוגים מיוחדים לאריזה, נייר דבק לסגירת קרטונים, מרקרים ועוד. כמו כן, כדאי לאסוף קרטונים קשיחים ונקיים לפחות שבוע מראש, להתחיל באריזה איטית של חפצים בהם לא עושים שימוש יומיומי, יש להצטייד גם בשקיות חזקות וגדולות לאריזת בגדים, בובות של הילדים וכדומה. כמו כן, חפצים יקרים כמו תכשיטים, פריטי אמנות וחפצי נוי יש לארוז בנפרד ומומלץ לקחת אותם לדירה החדשה ברכב הפרטי.

לפני מעבר דירה יש לעדכן את הגורמים הרלוונטיים ברשות המקומית, בבתי ספר ולדאוג לעדכן גם ספקי תקשורת והטלוויזיה, יש לצלם את מונה המים והחשמל, כיום יש אפשרות לבצע פעולות חשובות בקלות באתרים של חברות תקשורת כמו בזק, וכדאי להצטרף לשירות עוברים דירה בדואר.

איך לבחור את חברת ההובלה הנכונה?

כדי לבחור את חברת ההובלה הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם מומלץ לחפש חברה אמינה לפחות שבועיים או שלושה מראש. כדאי לבקש המלצות על חברה אמינה מהסביבה הקרובה (שכנים, קולגות בעבודה, חברים וקרובי משפחה), ואין לוותר על קריאת חוות דעת והמלצות באתר הובלות בישראל.

בעזרת האתר תוכלו למלא טופס במהירות ולאפיין את הצרכים הייחודיים שלכם כמו סוג ההובלה, מועד למעבר דירה, מיקום הבית ויעד חדש, קומה, מעלית, מנוף ועוד. כך תוכלו לקבל תוך דקות ספורות 4 הצעות מחיר אטרקטיביות מחברות הובלה מומלצות ויעילות, ותוכלו לחסוך הרבה כסף, זמן וכאבי ראש.

האם צריך מנוף להובלת דירה?

במקרים מסוימים יש לפנות את התכולה בעזרת מנוף, לדוגמה אם אתם גרים בקומה גבוהה בבית משותף ישן ללא מעלית ובו חדר מדרגות צר. כמו כן אם התכולה שלכם כוללת מוצרי חשמל כבדים וגדולים, רהיטים גדולים וכדומה, תוכלו לחסוך זמן ועלויות בעזרת הובלה עם מנוף. יש מקרים בהם לא ניתן לפנות את התכולה בגלל פתח צר בכניסה לבניין או בגלל מגבלות סף הדלת וחדר המדרגות.

כמו כן, אם הבניין נמצא רחוק מהכביש או יש מגבלות אחרות, כדאי במקרים מסוימים להזמין הובלה עם מנוף, את התכולה אפשר לפנות בקלות דרך מרפסת או חלון גדול, כך חוסכים עלויות וזוכים להובלה מהירה ויעילה יותר.

האם יש ביטוח על הובלה של דירה?

לפני שאתם מזמינים הובלה מחברה זו או אחרת עליכם לבדוק האם חברת ההובלות מציעה ביטוח וכדאי לבדוק מה הפוליסה מכסה. לחברה מקצועית יש פוליסת ביטוח להעברת מטענים וסחורות, עם זאת חשוב לוודא יש לחברת ההובלה גם ביטוח צד שלישי המכסה נזקים הנגרמים במהלך ההובלה, כיסוי טעינה ופריקה לנזקי רכוש הנגרמים במהלך הטענת הציוד למשאית ובעת פריקת התכולה, כיסוי לשינוע מטענים עם מנוף וכן ביטוח רכב הובלה בתוקף.

למי צריך להודיע על שינוי כתובת לפני מעבר דירה?

צריך להודיע על שינוי כתובת לפני מעבר דירה ברשות המקומית, בביטוח לאומי, במשרד הפנים, בקופת חולים ומומלץ לעדכן פרטים גם בחברת הביטוח, בקרן פנסיה ובחברות האשראי. אם אתם עשים מילואים אל תשכחו לעדכן את היחידה שלכם.

בנוסף, חשוב לעדכן על שינוי כתובת בבנקים, בחברות שיש לכם מנוי בהן כמו עיתונים ומגזינים, וכמובן בחברות התקשורת והטלוויזיה. כמו כן, אין לשכוח לעדכן את הכתובת החדשה בחברת חשמל, בחברת הגז ובחברות רלוונטיות נוספות. מומלץ להיעזר בשירות עוברים דירה של רשות הדואר, שירות דואר עוקב יבטיח כי תקבלו את המכתבים הנשלחים לכתובת הקודמת וכך תימנעו מבעיות שונות כמו אי תשלום חשבונות בזמן, פספוס זימון למילואים וכדומה.

איך להתחיל לארוז בית לקראת מעבר דירה?

כדאי להתחיל לארוז את תכולת הבית כשבוע לפני מועד מעברה הדירה, מומלץ לבקש מחברת ההובלה ארגזים קשיחים וציוד אריזה מקצועי, אפשר גם לאסוף קרטונים נקיים וחזקים לבד, לרכוש גלילי ניירות אריזה ופצפצים בחנויות קנה ובנה, שקיות חזקות וכדומה.

מומלץ להתחיל באריזה של פריטים בהם אתם לא עושים שימוש תכוף ויומיומי, לדוגמה כלי אוכל בהם אתם משתמשים רק בחגים, בגדי חורף ושמיכות פוך (כל עוד אתם עוברים בקיץ), ספרים, פריטי נוי, וככל שמועד ההובלה מתקרב אפשר להתחיל לארוז גם חלק מסכו"ם, צלחות, כוסות, מוצרי חשמל, חומרי ניקיון, מוצרי מזון, עוד בגדים, תמונות, צעצועים של הילדים וכיוצא בזה.

כמה זמן לוקח לארוז בית או דירה?

אריזת תכולת בית או דירה עשויה לקחת שעות רבות, במיוחד אם יש לכם ילדים והבית שלכם עמוס בחפצים. כל מי שגר בבית שנים רבות אוסף חפצים רבים במשך הזמן, לכן כדאי כשבוע לפני מעבר דירה להתחיל למיין חפצים שלא צריך, כך תוכלו לייעל את האריזה ולחסוך הרבה זמן. יום המעבר לחוץ במיוחד, לכן חשוב להיערך מראש ולדאוג לאריזה של רוב התכולה, אפשר להשאיר רק חפצים שצריך לשימוש יומיומי או ליום המעבר, לדוגמה כוסות לשתייה, ציוד להכנת קפה, כמה צלחות ובגדים.

אריזת תכולת בית או דירה לבד יכולה לקחת מספר ימים, לכן אנשי מקצוע בתחום ההובלה ממליצים להתחיל לארוז את הבית כשבוע מראש, כך אפשר לארוז היטב וללא לחץ, להימנע מנזקים לציוד ולרכוש ולהימנע ממתח נפשי לקראת המעבר. מומלץ להזמין שירותי אריזה מחברת הובלות אמינה ויעילה, צוות החברה יגיע יום לפני המעבר כדי לארוז היטב את הבית, תוך שעות ספורות הוא יסיים את מלאכתו, וביום המעבר יש רק לפנות את התכולה מהבית או הדירה, וכמובן להוביל את החפצים ולפרוק אותם ביעד החדש.

איך לארוז בגדים לפני מעבר דירה?

כדאי להתחיל לארוז בגדים לפחות יומיים שלושה לפני מעבר דירה, אם עוברים בעונת הקיץ כדאי להתחיל באריזה של בגדי חורף בהם לא עושים כרגע שימוש, או להיפך, לארוז בגדי קיץ כאשר עוברים דירה בחורף. את הבגדים אפשר לארוז במזוודות קשיחות, בשקיות גדולות ועמידות ובקרטונים קשיחים. כדאי לכתוב על הקרטונים מה הם מכילים ולהצמיד מדבקות על השקיות עם פרטי הבגדים. כך המובילים יוכלו להניח את הארגזים ושקיות הבגדים בחדר המתאים ביעד החדש, ופריקת התכולה בבית תהיה קלה ומהירה יותר.

אם יש לכם בגדים יקרים כמו שמלות ערב, בגדי מעצבים וחליפות יוקרתיות כדאי לארוז אותם באמצעות כיסוי איכותי שניתן לרכוש בחנויות אופנה ובגדים, חשוב לבדוק כי הכיסוי מיוצר מחומר אל בד ייעודי לחליפות ולשמלות, הכיסוי מונע קמטים ושומר על הבד.

איך לארוז נעליים לפני מעבר דירה?

אריזת נעליים לפני מעבר דירה אינה דבר של מה בכך, אם שמרתם את האריזה המקורית תוכלו לארוז את הנעליים בקלות ובנוחות, במידה ולא כדאי לארוז את הנעלים כמו בחנות, כלומר להניח בפנים נייר עיתון כדי לשמור על צורתן, לארוז כל זוג נעליים בנפרד ולהניח אותן בקרטון קשיח. מומלץ לסמן את הקרטון בתווית שביר כדי שהמובילים ינהגו זהירות עם קרטון הנעליים. במידה ויש לכם נעלי יוקרה של מעצבים ומותגים תוכלו לרכוש קרטון בגודל מתאים, לארוז את הנעליים בקפידה ולהוביל אותן ברכב הפרטי.

לאיזו שעה כדאי לתאם הובלה של דירה?

כדאי לתאם הובלה של דירה או בית לשעה מוקדמת ככל הניתן, במיוחד אם אתם זקוקים להובלה של כל התכולה ואם אתם עוברים לעיר מרוחקת. כדאי לתאם את ההובלה לשעת בוקר מוקדמת כמו 7:00 או 8:00, אם אתם גרים באזור בו ישנה מצוקת חניה או עומסי תנועה כבדים, אפשר לתאם עם המוביל להגיע בזמן מאוחר יותר. במידת האפשר כדאי לשמור מקום קרוב לפתח הבניין כדי לאפשר למוביל להחנות את המשאית או רכב ההובלה קרוב ככל הניתן לדירה או לבית שלכם.

ככל שהיעד אליו אתם עוברים רחוק יתר כך מומלץ שהמוביל יגיע מוקדם יותר, אך עליכם לדאוג גם לאריזה לפני המעבר כדי להקל אל צוות חברת ההובלה, כך תוכלו גם לחסוך זמן ולעבור לדירה החדשה בנוחות וביעילות.

האם צריך לתת טיפ למובילים?

נהוג לתת טיפ למובילים אך כמובן זו לא חובה. עם זאת, כדי לקבל שירות טוב יותר כדאי להעניק טיפ נדיב, אין למהר ולחלק את הטיפ לפני ההובלה אלא להמתין לסוף היום ורק אז להעניק את התשר. מקובל לתת טיפ לכל אחד מהעובדים, בין 70 ל-100 ₪, אם אתם מרוצים מההובלה בהחלט אפשר לתת טיפ גבוה יותר של כ-150 ₪ לעובד. כדאי לדעת כי רוב העובדים מקבלים שכר יומי מחברת ההובלות לכן הטיפ חשוב עבורם.

במהלך היום כדאי לפנק את המובילים עם שתייה ואוכל, לא צריך להפריז, אך חשוב להציע להם קפה, עוגיות, סנדוויצ'ים וכדומה, כך תוכלו לרוב לקבל שירות טוב יותר. כמובן, אם אתם מרוצים מהשירות שקיבלתם אל תשכחו לתת גם טיפ נדיב, אפשר לתת את הטיפ לאחראי והוא ידאג לחלק אותו לעובדיו, אך מומלץ לתת את הטיפ באופן אישי ולכל עובד בנפרד.

האם צריך לתת טיפ למוביל של פסנתר?

מקובל לתת טיפ למוביל של פסנתר בדיוק כמו שנהוג להעניק טיפים בעת מעבר דירה. את הטיפ יש להעניק רק בסוף ההובלה, כל עוד לא נגרם נזק לפסנתר באשמתו של המוביל. ברוב המקרים להובלה של פסנתר יגיע צוות של 2-3 סבלים, אם העבודה מורכבת וכוללת גם פירוק, אריזה והרכבה אפשר להעניק טים נדיב של 100-150 ₪ לעובד, להובלה רגילה אפשר להסתפק גם בפחות.

איפה אפשר לקבל הצעות מחיר להובלה?

הצעות מחיר להובלה אפשר לקבל כאן באתר ואפשר גם לפנות ישירות למספר חברות הובלה. עם זאת, במקום לבזבז זמן וכדי להימנע מכאבי ראש מיותרים הדרך הפשוטה ביותר להשוות מחירים ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות היא באמצעות מילוי הטופס באתר הובלות בישראל.

השירות באתר חינם וללא כל עלות או התחייבות מצדכם, לאחר מילוי הטופס תוכלו לקבל עד 4 הצעות מחיר מחברות הובלה אמינות, מקצועיות ומומלצות.

אם יש לכם שאלות נוספות נשמח לענות עליהן, צרו עמנו קשר באמצעות האתר ותיהנו גם אתם מהובלה יעילה ומקצועית במחיר המשתלם ביותר.

זוג מתכונן לקראת מעבר דירה
27 נוב
מדי יום צוות אתר הובלות בישראל מקבל שאלות רבות בנושאי הובלות, אריזה ומעבר דירה, לכן ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר, ותשובות מפורטות לכל שאלה.…
זוג סבלים מורידים ספה
05 ספט
עוברים דירה בקרוב באותו בניין בו אתם מתגוררים? יש לכם ריהוט או ציוד אותו אתם רוצים לאחסן במחסן הפרטי שלכם, הנמצא בקומה התחתונה של הבניין?…
זוג וילד שוכבים על הרצפה ליד ארגזים מתכוננים להובלה
22 מרץ
מעבר דירה לעתים יכול להיות בלאגן לא קטן וערבוביה שלמה של חוסר ארגון וסדר. אנו באתר הובלות בישראל הכנו לכם רשימת משימות לביצוע לפני המעבר…
אשה עומדת בין קרטונים אחרי הובלה מוצלחת
22 מרץ
כיצד בוחרים חברת הובלות? אם אתם עומדים לפני מעבר דירה, אחת ההחלטות החשובות לתהליך המעבר הוא, את שירותיה של איזו חברת הובלות תשכירו כדי לבצע…
נגישות
אייקון וואטסאפ
close