איך להימנע מעוקץ בהובלות

מעבר דירה הוא תהליך לוגיסטי מורכב וכלל לא פשוט, לכן עליכם תמיד לקחת בחשבון, כי יתכן ויהיו שינויים או בעיות למיניהם במהלך העברת הדירה, אפילו אם נדמה כי חשבתם על הכל ונערכתם בהתאם. כמעט בכל הובלה עלולות לפתע להתעורר בעיות בין אם לוגיסטיות או אחרות, היו רגועים ואל תאבדו את סבלנותכם. נסו לפתור כל בעיה שמתעוררת באמצעות שיחה סבלנית ועניינית עם המוביל, וסביר להניח כי תפתרו את הבעיה לאחר חילופי דברים קצרים. כך תוכלו לבצע הובלת דירה בצורה מסודרת ועל הצד הטוב ביותר.

עוקץ בהובלות – לא כדאי ליפול למלכודת הזו

החיים לא תמיד פשוטים, בייחוד כאשר עוברים דירה ומחכים להובלה. ארזתם וארגנתם את כל רכושכם ואתם יושבים על הארגזים וממתינים בקוצר רוח למובילים? השעות חולפות והם לא מגיעים ובטלפון הסלולארי עונה לכם שוב ושוב הודעה מוקלטת? סביר להניח כי המובילים פשוט החליטו להיעלם ברגע האחרון. כדי לא לפול קורבן לחברת הובלות בלתי מקצועית או למובילים שיחליטו פתאום להעלות את המחיר ללא כל הצדקה או פשוט לא להגיע, חשוב ביותר שתתכוננו להובלה בצורה מתאימה.

בתקופה האחרונה הגיעו לאתר הובלות בישראל פניות רבות של אנשים אשר היו צריכים שירותי הובלה באופן דחוף ומיידי מהיום למחר או אפילו מהיום להיום. בברור שלנו עם הגולשים הסתבר כי הם סגרו הובלה עם חברות הובלה והחברות פשוט "הבריזו" להם בלשון המעטה ביום ההובלה מכיוון שקיבלו הצעת מחיר גדולה יותר להובלה מלקוח אחר. מה שנקרא בשפה העברית "חאפרים" תרתי משמע!

מצב זה העמיד את אותם הלקוחות ביום האחרון במצב של חוסר אונים, חוזה הדירה כבר נגמר, הכניסה לדירה החדשה צריכה להתבצע, הציוד בחוץ, הכל מוכן ואין מי שיבצע את ההובלה – וזה למה.. כי לא הייתה הכנה מוקדמת מספיק טובה ונכונה אשר יכלה למנוע מצב זה.

כמה המלצות לביצוע הובלה בטוחה

חוזה עם מובילים – כדי שהמובילים לא יחליטו לשנות לפתע משהו בפרטי ההובלה עליה הוסכם מראש, חשוב ביותר לערוך חוזה קצר הכולל את כל הפרטים של ההובלה: הדירה ממנה יוצאת ההובלה והיעד, פירוט מלא של  התכולה שמועברת, מחיר ההובלה הסופי, מספר מובילים ויום ההובלה כולל שעה מדויקת בה תתבצע.

כדי להבטיח שחברת ההובלות תגיע ביום ובשעה שקבעתם, הוסיפו סעיף נוסף המתייחס לפיצוי כספי במידה והחברה לא תעמוד בתנאי החוזה עליו חתמה איתכם, לדוגמא חצי ממחיר ההובלה.

שעת ההובלה – חשוב ביותר לקבוע שעת הובלה כמה שיותר מוקדמת; כך יגיעו המובילים בשעה שנקבעה או לכל היותר באיחור קל ולא יתעכבו בפקקי התנועה. כך גם יהיו המובלים רעננים ויעילים יותר וההובלה תסתיים במהירות וללא כל נזק לחפצים. הובלה מוקדמת גם תשאיר לכם את כל היום כדי להתחיל לארגן ולסדר את הדירה החדשה, כך גם תוכלו לחסוך בעלויות של צוות סידור בתים.

ביטוח הובלות – ביטוח ההובלה הוא הכרחי, שכן הוא מבטיח פיצוי מתאים במידה שיגרם נזק כלשהו לתכולה שלכם.   כמו כן חשוב לוודא כי ביטוח תכולה החברה מתייחס למשאית בה תבוצע ההובלה ולא למשאית אחרת של החברה. וודאו כי מדובר על תעודת ביטוח תכולה ולא תעודה אחרת, כדוגמת תעודת הביטוח של המשאית. חשוב גם לבדוק כי הביטוח כולל את מירב הציוד הרגיש כגון הובלה של פסנתר או תמונות. על כל מקרה, חשוב לעגן את סעיף הביטוח בהסכם עם החברה על מנת למנוע בעיות מיותרות ולבצע את המעבר בראש שקט יותר.

חפצים חשובים – מומלץ מאוד לקחת חפצים אישיים ויקרים או בעלי ערך סנטימנטלי ברכב הפרטי. כך תוכלו להבטיח כי לא יפגעו חלילה שלא במתכוון במהלך ההובלה ותגרם לכם עוגמת נפש גדולה, כך גם לגבי הובלת ציוד או רהיטים.

שיהיה בהצלחה!

זוג שאורז לבד את החפצים שלו לקראת הובלה
22 מרץ
חודשיים עברו מאז עברתי לדירה חדשה. חודשיים תמימים ורשימת המטלות עדיין לא הסתיימה. גופי התאורה עוד לא נתלו, המדפים עוד לא נצבעו, תמונות עוד לא…
שתי בחורות עוברות דירה ומחזיקות ארגזים בידיים
22 מרץ
מעבר דירה הנו לעתים הזדמנות פז לרי-ארגון של הסדר בביתנו. הסיבה היא פשוטה: בעת המעבר נארזת כל תכולת הבית לתוך ארגזים ותוך כדי תהליך האריזה…
דגם של בית שמור בתוך ארגז עם קלקר
22 מרץ
הדבר הראשון שצץ בראש הוא הרעיון שפניה למוביל פרטי או למובילים תעלה לנו פחות מאשר פנייה לחברה גדולה. כנראה שהדבר נכון. אולם, עדיין ישנם דברים…
מוביל שסוחב קרטון לקראת הובלה
22 מרץ
הזמנת שירות הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ מעניקים מגוון…
נגישות
close