הובלות – ארזת לבד?

מעבר דירה עשוי להיות עסק מסובך, הדורש יכולות ארגון גבוהות, זמן מאמץ וכסף רב. אין זה מקרי כי רבים מאתנו נרתעים ממעברי דירה ומשתדלים לדחות אותם ככל שניתן, לעיתים על חשבון הנוחות, במשך תקופה ממושכת. אפילו ביצוע הובלות והעברת דירה בכוחות עצמנו יתגלו כעסק יקר, אם נתמחר גם את הפסד ימי העבודה, אריזות, הובלות, דלק ועוד. להלן כמה טיפים לאלו מבינינו שמעדיפים לבצע הובלות בעצמם.

אריזה – השלב הראשון בתהליך מעבר דירה

ראשית עלינו לארוז את חפצינו. שירותי הובלות רבים מספקים קרטונים לאריזה, או שירות הכולל אריזת תכולת הדירה (בתשלום כמובן). במידה ובחרנו שלא להיעזר בשירותי הובלות לצורך האריזה, חשוב שנשיג כמה שיותר קרטונים בגדלים שונים, לצורך אריזת כל תכולת הבית. את החפצים השבירים מומלץ לארוז כשהם עטופים בניירות רבים או בניילון בועות ("פצפץ") שיאפשרו בלימת זעזועים מסוימת. נציין על גבי כל קרטון את תכולתו ובמידה ותכולתו שבירה, נציין זאת בכמה מקומות בולטים. נשתדל להימנע מלארוז בקרטון אחד תכולה המכילה חפצים מחדרים שונים, על מנת שלא להקשות על סידור הבית בסוף התהליך.

במידה וניתן, נפרק את רוב הרהיטים, על מנת לאפשר העברה מהירה ויעילה יותר. את פינותיהם ומשטחיהם של הרהיטים נעטוף בקרטונים על מנת למנוע פגיעות, שבירות, או שריטות, כפי שעלול לקרות במסגרת הובלות ברגעים של חוסר זהירות. במידה והעדפנו לבצע את המעבר בעצמנו, באמצעות עגלה או רכב המצוי ברשותנו, רצוי כי נמנע מאריזה של ארגזי קרטון כבדים, או גדולים מדי, שיקשו על הרמתם, על שדה הראיה בנשיאתם ועל העברתם בפתחי הדלתות. כך נקל על עצמנו את ההעמסה אל הרכב, או העגלה, בהם נעזר לצורך הובלות הציוד והרהיטים.

איך להעמיס חפצים כבדים בתהליך ההובלה?

כאשר מביטים בסבלים אשר מבצעים במשך ביצוע הובלות דירה, ההעמסה נראית קלה ופשוטה. אך במידה ואנו מתכוונים לעשותה בעצמנו, חשוב שנקפיד על מספר דגשים במהלך ההעמסה: ראשית, את ההעמסה יש לבצע תוך ניצול חלל ההעמסה באופן מקסימאלי. עלינו לצמצם את החלל בין הרהיטים והקופסאות ככל האפשר, על מנת שלא לאפשר לחפצים לזוז ולהינזק במסגרת הובלות, הכוללות טלטולים שונים. כמו כן, חפצים שבירים וחפצי ערך, מוטב כי נעמיס בנפרד משאר החפצים. לסיום, נוודא קשירה הדוקה לחפצים, על מנת למנוע תזוזת החפצים, או נפילתם, במהלך הנסיעה, קצרה ככל שתהיה. מומלץ להקפיד על נהיגה זהירה שבעתיים במהלך הובלות, קצרות כארוכות, תוך ערנות לגבי מצבו של המטען.

תהליך פריקת החפצים בדירה החדשה

תהליך הפריקה הינו פשוט יותר, אך גם במהלכו מומלץ לעבוד ללא חפזון. במידה וביצענו את האריזה ואת ההעמסה בצורה טובה, שלב זה צפוי לעבור ללא קשיים מיוחדים, כל ארגז הולך לחדר אליו הוא מיועד ורק שם פורקים אותו, כך התהליך של הפריקה מתבצע בצורה מסודרת ויעילה.

אורך כל התהליך חשוב שנקפיד על משנה זהירות, שכן עוגמת הנפש העלולה להיגרם כתוצאה מנזקים לחפצים יקרים, לעולם לא תשתווה לזמן שנחסך.

אדם מוביל קרטונים ארוזים
20 פבר
מתגוררים בדירת פנטהאוז ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה מקצועיים המספקים שירותי הובלת דירות גג? באתר הובלות בישראל תוכלו לחשב את ההוצאה מבעוד…
דירת סטודיו
15 ינו
מתגוררים בדירה קטנה ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה המספקים שירות הובלת דירת סטודיו? בהובלות בישראל תקבלו מענה מהיר לשירות זה ולשאר שירותי…
דירה מוכנה להובלה
07 ינו
רוצים לעבור דירה בקיץ הקרוב? פנויים רק בחודשי הקיץ לביצוע מעבר הדירה? בהובלות בישראל תוכלו לתאם הובלה מראש לקיץ הקרוב וליהנות ממספר הצעות מחיר משתלמות…
שלט we are moving לפני מעבר דירה
13 אפר
מתכננים מעבר דירה בקרוב? מתגוררים בוילה, קוטג׳ או כל בית פרטי אחר וברשותכם ריהוט וציוד רב? אם אתם מחפשים חברות הובלה ומובילים אמינים להובלת בית…
נגישות
close