העברת דירה – הבוקר שאחרי

מצאתם את דירת חלומותיכם ועכשיו הגיע הזמן לעבור אליה. בטרם הזמנת ההובלה נסו לחשוב מהו גודל הובלת הדירה שלכם. דרך טובה להעריך זאת היא באמצעות רישום מסודר של תכולת הדירה שיש לכם להעביר.

את הריהוט כדאי לשים תחת קטגוריות כגון: מיטות, שולחנות, כיסאות, ספות וכדו'. כך תוכלו לסווג את הריהוט ברשימה ולציין באופן מסודר כמה עותקים יש מכל פריט ריהוט. משסיימתם את הרשימה הסתכלו עליה והעריכו האם מדובר בהובלה גדולה או קטנה. במידה ואתם זקוקים לשירותי הובלות קטנות נסו לתאם עם מובילים אשר מתמחים בעבודה מסוג זה או כאלה שמבצעים הובלות סטודנטים. לשירותי הובלת דירות גדולות יותר, תוכלו גם לערוך השוואת מחירים עם מחירון הובלות באתר הובלות בישראל ולקבל הצעת מחיר להובלה.
כעת משיש לכם הערכה כללית הגיע הזמן לחפש חברת הובלת דירות. קיימות שתי דרכים עיקריות לחיפוש שכזה. הראשונה היא במעגל הקרוב אליכם. נסו למצוא חברים או בני משפחה אשר יוכלו להמליץ לכם על חברת הובלת דירות איתה היה להם ניסיון חיובי. דרך נוספת לחפש היא באמצעות החיפוש באתר. דרכו תוכלו למצוא חברות הובלות לפי סוג ואופי ההובלה.

הובלת הדירה עברה בשלום והגעתם לדירתכם החדשה. שיהיה בשעה טובה!

מה עכשיו? מעבר דירה לא מסתיים בהובלה. אחד החלקים הקשים, המתישים וזוללי זמן ואנרגיה בתהליך העברת דירה הוא פריקת הארגזים סידור הבית החדש וארגון החפצים.

מאיפה מתחילים? מאיזה חדר? דילמה קשה.
מה שבטוח זה שצריך להתחיל חדר חדר ולא לפתוח את כל הארגזים בבת אחת כי או אז הדיכאון ישרוץ עליכם ועל ביתכם ולא יהיה לזה סוף!
להלן מספר טיפים שיעזרו לכם בכל נושא העברת דירה ביתר קלות לאחר הובלת הדירה בביתכם החדש.

מעבר דירה – טיפים חשובים לאריזה, פריקה וסידור הבית:

אריזה:

אורזים לבד?השתמשו בארגזים בגדלים שונים, מספרו או השתמשו במדבקות בצבעים שונים לחדרים שונים ובבית החדש תנו מספרים או הדביקו על המשקוף את הצבע הנכון. הקפידו לרשום את החדר אליו מיועד הארגז להגיע ולא מאיפה יצא. ככל שתכתבו ותפרטו יותר על גבי הארגזים באריזת הציוד, כך יוקל לכם בפירוקם ותדעו מה בסדר העדיפות ראשון.
כשמגיעים מובילים של החברה רצוי וכדאי לכוון אותם כמה שיותר להיכן הולך כל ארגז. כמה שתהיו ספציפיים יותר כך תמנעו מסחיבות מיותרות מה שחוסך זמן וכאבי גב מיותרים.

השתדלו להיפטר מציוד מיותר עוד בשלבי האריזה, העברת דירה זו תקופה מצוינת לזרוק ציוד שאינכם צריכים.

פריקה:

המטבח והבגדים מהווים את החלק הארי בתכולת רוב הבתים. אם מצאתם פתרון היכן לשכן את ילדכם ביומים הראשונים, אז אפשר להתחיל מן המטבח. במידה ואין בנמצא פתרון הלנה לילדכם, אזי התחילו מחדריהם ובכך תימנעו מטראומה אצל הילדים. ככל שהחדר החדש ידמה לחדר הישן כך יקל על ילדכם להסתגל למעונם החדש. מומלץ לשתף את הילדים בחוויית מעבר הדירה, ההובלה וסידור חדריהם. עזרה מצידם מבטיחה שמירה על הסדר לטווח קצת יותר ארוך. אחריות מצידם תיצור אכפתיות והם יחושו חשובים כי דעתם נחשבת.

סידור הבית והחדרים:

בחדר הילדים, ראשית סדרו את מיטתם ולאחר מכן את בגדיהם. בהמשך סדרו משחקים, צעצועים, בובות וכל השאר. במידה ואין בידכם זמן, רכזו את הארגזים הסגורים בפינה אחת של החדר. פתיחתם של הארגזים וסידורם בחדר החדש מאפשר מיון נוסף על המיון שנעשה ופותח אפשרות לפרידה מדברים שאין בהם צורך יותר. גם כאן, רתימתם של הילדים בעבודה זו, העברת מסר כי ישנם כאלו שאין להם, הסברת החשיבות של תרומת דברים לגן, בית הספר ולשאר נזקקים חשובה מאין כמוה ובעלת ערך חינוכי רב.

סידור המטבח:

במטבח, גם כאן, אם פירטתם בזמן האריזה על גבי הארגזים את תכולתם, תהה המלאכה קלה יותר. רצוי קודם כל לסדר את הכלים והכוסות היומיומיים ורק לאחר מכן את המזון הנגיש – קורנפלקס – לתחילתו של יום חדש ורק לאחר כל אלו רצוי לסדר את כלי ההגשה, פסח וכיוצא באלה. לאחר מכן השימורים, מזון יבש. את המזון שיצא מן המקרר חשוב להכניס מיד למקרר בהגיעכם למעונכם החדש אבל חשוב לא לחבר את התקע לשקע מיד. יש להמתין כ-15 דקות. תזוזת המקרר בהובלה עלולה לגרום לבריחה של הגז ולכן, יש לתת למקרר לעמוד יציב במקומו החדש פרק זמן זה על מנת שהגז יתייצב במקומו ורק לאחר מכן לחבר את התקע לקיר.

ולאחר כל זה- בהצלחה!

זוג מתכונן לקראת מעבר דירה
27 נוב
מדי יום צוות אתר הובלות בישראל מקבל שאלות רבות בנושאי הובלות, אריזה ומעבר דירה, לכן ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר, ותשובות מפורטות לכל שאלה.…
זוג סבלים מורידים ספה
05 ספט
עוברים דירה בקרוב באותו בניין בו אתם מתגוררים? יש לכם ריהוט או ציוד אותו אתם רוצים לאחסן במחסן הפרטי שלכם, הנמצא בקומה התחתונה של הבניין?…
זוג וילד שוכבים על הרצפה ליד ארגזים מתכוננים להובלה
22 מרץ
מעבר דירה לעתים יכול להיות בלאגן לא קטן וערבוביה שלמה של חוסר ארגון וסדר. אנו באתר הובלות בישראל הכנו לכם רשימת משימות לביצוע לפני המעבר…
אשה עומדת בין קרטונים אחרי הובלה מוצלחת
22 מרץ
כיצד בוחרים חברת הובלות? אם אתם עומדים לפני מעבר דירה, אחת ההחלטות החשובות לתהליך המעבר הוא, את שירותיה של איזו חברת הובלות תשכירו כדי לבצע…
נגישות
close