כיצד לארוז לקראת המעבר

רבים מאיתנו מחליטים לעבור דירה מסיבות שונות ומגוונות. מצד אחד זוהי התחלה חדשה שיכולה לרגש מאוד ומאידך התכנון עצמו של מעבר הדירה יכול להיות מסובך ומלחיץ. ראשית כל עלינו לבחור חברת הובלות טובה ויעילה ולשם כך כדאי לנו להתייעץ עם חברים, מכרים ומשפחה האם הם ביכולתם להמליץ על חברת הובלה שהעניקה להם שירות יעיל ומסודר.

רצוי לעשות סקר שוק קטן לגבי מחירי הובלה משום שייתכנו הפרשים בין חברת הובלה אחת לשנייה. חברת הובלה בעלת ותק וניסיון תדע לספק שירות לכל בית ובית לפי צרכיו. ישנים מקרים של הובלה שעיקרה חפצים שבירים ועל כן נדרשת למעבר זה חברת הובלה קפדנית שתתייחס לחפצים ביתר זהירות.  לאחר שבחרנו חברת הובלה יש לסכם איתה את כל הפרטים של מעבר הדירה כדי שנוכל להיות רגועים וכדי למנוע אי הבנות אפשריות. כדאי לסכם בכתב את מחיר הובלת הדירה ואת שעת הגעת המובילים ביום המעבר. עתה, כאשר נושא זה סגור וחתום אפשר להתפנות למלאכת אריזת הבית.

תהליך אריזת הדירה

תכולת הבית תיכנס ברובה לתוך קרטונים ולכן יש להכין מראש כמות נכבדה של קרטונים בגדלים שונים שיתאימו לכל סוגי החפצים. דאגו לכמות גדולה של קרטונים שכן כל חברת הובלות דירה תאמר לכם שעדיף שיישארו קרטונים מיותרים מאשר שייוצר מצב של חוסר. רצוי לארוז את החפצים ולמיין את הארגזים לפי החדר בו הם מיועדים להיות. אפשר גם לקבוע צבע לכל חדר ולסמן כך את הארגזים. מומלץ לסמן עם לורד את הארגזים וזאת מכיוון שהמדבקות יכולות ליפול. עם זאת, רוב האריזה נעשית על ידינו ומכאן חשוב שנהיה מוכנים למשימה. בצורה כזו נוכל להדריך את המובילים היכן לשים כל ארגז ביום המעבר.

חפצים שבירים כמו כלי מטבח יש לארוז במספר שכבות של נייר כלשהו כמו עיתון למשל כדי שלא ישברו. לכל חברת הובלה יש את הדרך שלה לסידור הארגזים במשאית ועל כן חשוב שתאמרו למובילים מהם הארגזים השבירים.

חברת הובלה מיומנת תאמר לכם כי כדאי להשאיר מספר ארגזים פתוחים עד לבואם של המובילים היות ותמיד יש פריטים שמתווספים ברגע האחרון וייתכן שהחברה ששכרתם לשירותי הובלה תרצה להעביר חפצים מארגז אחד לאחר כדי ליצור חלוקת משקל שונה.

חברת הובלות אחראית על העמסת הארגזים, העברתם במשאית תוך שמירה שלא ייפגעו, פירוק המשאית ופירוק הארגזים בבית. כל חברת הובלה שנשכור תביא עמה ארגזים, נייר עטיפה ונייר דבק לכל אותם חפצים שאנחנו לא יכולים לארוז בעצמנו.

זוג שאורז לבד את החפצים שלו לקראת הובלה
22 מרץ
חודשיים עברו מאז עברתי לדירה חדשה. חודשיים תמימים ורשימת המטלות עדיין לא הסתיימה. גופי התאורה עוד לא נתלו, המדפים עוד לא נצבעו, תמונות עוד לא…
שתי בחורות עוברות דירה ומחזיקות ארגזים בידיים
22 מרץ
מעבר דירה הנו לעתים הזדמנות פז לרי-ארגון של הסדר בביתנו. הסיבה היא פשוטה: בעת המעבר נארזת כל תכולת הבית לתוך ארגזים ותוך כדי תהליך האריזה…
דגם של בית שמור בתוך ארגז עם קלקר
22 מרץ
הדבר הראשון שצץ בראש הוא הרעיון שפניה למוביל פרטי או למובילים תעלה לנו פחות מאשר פנייה לחברה גדולה. כנראה שהדבר נכון. אולם, עדיין ישנם דברים…
מוביל שסוחב קרטון לקראת הובלה
22 מרץ
הזמנת שירות הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ מעניקים מגוון…
נגישות
אייקון וואטסאפ
close