כך תבחרו חברת הובלות

הזמנת שירות הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ מעניקים מגוון רחב של שירותים בעבור מי שמעוניין לעבור דירה וברשותו תכולה גדולה של פריטים להעביר או תכולה קטנה של מספר פריטים בודדים. שירותי הובלה מקצועיים מתומחרים בהתאם להיקף העבודה, לכמות החפצים שיש להעביר, לזמן המוערך לביצוע העבודה ולמיקום הדירות או המשרדים שמהם יש להוציא ולהעביר את החפצים.

לפי מה בודקים חברת הובלות?

בעולם הצרכנות והשירות, נהוג לומר שהמדד הקובע ביותר באשר להצלחה הוא לקוח חוזר. לקוח שלא מחליף את השירות שקיבל ולא מתפתה לבדוק הצעות נוספות, הוא לקוח שיישאר נאמן, ושזכה לשירות הטוב ביותר שיכול היה להעלות על דעתו.

אותו חוק בדיוק קובע גם לגבי חברות הובלה – האם אתם לא מחליפים את המובילים שלכם בעד שום הון שבעולם? האם תמליצו על חברות הובלה אשר סיפקו לכם שירותי הובלה מקצועיים וטובים בלב שלם?
ובכן, שרות הובלה טוב הוא כזה שעומד בכמה תנאים בסיסיים ושמספק לכם תחושה בטוחה וחיובית לאורך כל תהליך ההעברה. בדרך כלל תשוחחו על הצעת המחיר עם מוביל אשר אחראי על ההובלה – אחריותכם היא לספק למוביל את המידע המדוייק והעדכני ביותר באשר למספר החפצים והארגזים שלכם, ובאשר לתנאי השטח בהם יתקלו המובילים בעת ביצוע מעבר הדירה.

במידה וכל הנתונים נכונים גם ליום ההובלה, המחיר אינו אמור להשתנות, כדאי לדעת שמקובל לתת טיפ לצוות המובילים על עבודה שנתקיימה לשביעות רצונכם, אך דבר זה כפוף לרצונכם בלבד ואינכם צריכים לעמוד במצב לא נעים בו אתם חשים שדוחקים אתכם לפינה. עם זאת חשוב לזכור כי מובילים עובדים קשה מאוד בעת ביצוע הובלת דירה, העמסת הציוד אינה דבר פשוט וצריך לזכור שגם מובילים, למרות שזה המקצוע שלהם, הם רק בני אדם. לכן, רצוי לסכם מראש עם בעל החברה האם המחיר כולל טיפ או שלא ועל כל מקרה, לסכם את גובה הטיפ על מנת למנוע מצב של חוסר נעימות בתום המעבר.

אז מהם הפרמטרים החשובים ביותר לבחירת חברת הובלות?

אמינות – אמינות היא אחד מן הפרמטרים החשובים ביותר עבור לקוחות חוזרים –
חברת הובלות צריכה להיות אמינה, בעיקר כאשר מדובר בטיפול בחפציכם האישיים ובציוד יקר ערך. אמינות חברת הובלות באה לידי ביטוי בין היתר גם במחיר עבור ביצוע הובלת דירה ובכך שכל החפצים מגיעים לביתכם במצב בו עלו על המשאית. גם כאן, רצוי לערוך רשימת ציוד של התכולה שלכם ולוודא כי כל הציוד הגיע ליעדו בשלום.

ביטחון – מחובתה של חברת הובלות הוא להחזיר לכם את החפצים כפי שקיבלו אותם כאשר שום חפץ לא נאבד או נהרס בהובלה. במידה וחפץ כלשהו נפגע, חברת ההובלות צריכה לפצות אתכם כמובן לפי סיכום אשר סיכמתם עם החברה.
שימו לב, גובה הפיצוי אינו בהכרח יהיה שווה ערך לגובה הנזק או לשווי התכולה שנפגעה. לכן חשוב לסכם זאת בחוזה שאתם עורכים עם החברה ולהכניס סעיף של פיצוי מוסכם במקרה של נזק משמעותי לציוד ולתכולה. תוכלו גם לבצע ביטוח הובלות, אך קחו בחשבון כי עלות הפעלת הביטוח כרוכה בהשתתפות עצמית, דבר שאם הוא יורד מהכיס שלכם, לא בהכרח משתלם לכם ולכן חשוב מאוד לבדוק מי משלם את גובה ההשתפות העצמית במקרה של נזק לציוד ומה העלות הכרוכה בכך.

שירותיות – חשוב לזכור כי שירותית ויחס טוב של המובילים הם מן הדברים הקטנים שערכם גדול מאוד – מעבר לעובדה שתפקידם של המובילים הוא להעמיס בזהירות ולסחוב את חפציכם, הם גם בני אדם הנכנסים לדירתכם – אם המובילים מציגים עצמם בשמם, ולוחצים את ידכם זה עושה את כל ההבדל. מכאן ואילך יהיה קל יותר לנהל את ההובלה, ולקיימה על מי מנוחות.

הובלות קטנות – לעיתים הובלות קטנות משתלמות יותר, הן במחיר והן בשירות שתקבלו. במידה ואתם לא נדרשים למעבר גדול מידי, רצוי לבדוק האם תוכלו להעביר חלק מחפציכם האישיים ברכב הפרטי שלכם ואת היתר דרך טנדר קטן של חברת הובלות. כך יש סיכוי נמוך יותר שיהיה נזק לציוד וסבירות גבוהה יותר שההובלה תתבצע ללא תקלות.

מחיר – בסופו של דבר, למרות כל השירות שתקבלו ישנו גם הפרמטר של המחיר. חשוב לזכור כי מחירי ההובלה משתנים בין דירה לדירה ולכן יש לדעת על פי אילו פרמטרים רצוי לתמחר את ההובלה. מה שמתאים להובלה אחת, לא בהכרח מתאים לשניה ולכן דרך קבלת המחיר היא מה שחשוב לדעת בנושא זה.
המחיר נקבע לפי מספר פרמטרים: תאריך ההובלה (העלויות בקיץ יקרות יותר), המרחק מהיעד, כמות התכולה, מורכבות ההובלה, עלות הביטוח (שווי התכולה), האם יש מעלית בבניין ופרמטרים נוספים אשר יכולים להרכיב את עלויות ההובלה. מומלץ לבדוק את הערכת המחיר בעמוד מחשבון הובלות באתר, אשר מספק לכם הערכת מחיר כללית עבור ההובלה שלכם.

לקוח מרוצה – שירות הובלות טוב הוא כזה שנרצה לחזור ולעבוד איתו, כזה שנדע שגם בלחץ העבודה ובקצב המהיר של המובילים, הם יתייחסו אלינו בכבוד וכך גם לחפצים שלנו. חברות הובלה אמינות הם חברות אשר יקחו אחריות על שיבושים שעשויים לקרות בהובלה ויספקו לנו תחושה טובה גם בזמן ביצוע מעבר הדירה.

חשוב לדעת איזה חברת הובלות לבחור וכיצד לעשות זאת, רצוי לקבל טיפים והמלצות מחברים או לחפש מידע אודות חברת הובלות איתה אנו רוצים לעבוד באינטרנט.

שיהיה בהצלחה!

זוג שאורז לבד את החפצים שלו לקראת הובלה
22 מרץ
חודשיים עברו מאז עברתי לדירה חדשה. חודשיים תמימים ורשימת המטלות עדיין לא הסתיימה. גופי התאורה עוד לא נתלו, המדפים עוד לא נצבעו, תמונות עוד לא…
שתי בחורות עוברות דירה ומחזיקות ארגזים בידיים
22 מרץ
מעבר דירה הנו לעתים הזדמנות פז לרי-ארגון של הסדר בביתנו. הסיבה היא פשוטה: בעת המעבר נארזת כל תכולת הבית לתוך ארגזים ותוך כדי תהליך האריזה…
דגם של בית שמור בתוך ארגז עם קלקר
22 מרץ
הדבר הראשון שצץ בראש הוא הרעיון שפניה למוביל פרטי או למובילים תעלה לנו פחות מאשר פנייה לחברה גדולה. כנראה שהדבר נכון. אולם, עדיין ישנם דברים…
מוביל שסוחב קרטון לקראת הובלה
22 מרץ
הזמנת שירות הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ מעניקים מגוון…
נגישות
אייקון וואטסאפ
close