מחירון הובלות דירות

ההבדלים בין המחירים אותם גובות חברות הובלה שונות הם לעתים גדולים ביותר, מרבית האנשים מזמינים את שירותי ההובלה באמצעות הטלפון ופעמים רבות קשה לקבוע מחיר לפי מחירון הובלות מדויק. עם זאת, ישנם מספר גורמים המשפיעים על מחיר ההובלה, לדוגמה תקופת השנה או גודל ופריסת החברה אליה פונים וניתן לקבל הערכה מאוד קרובה למציאות בעזרת מחירון הובלות שבאתר.

כמה עולה להעסיק חברת הובלה?
לרוב מורכב מחירון הובלות מכמה פרמטרים חשובים:

מרחק- נושא המרחק בין מקום ההובלה אל היעד הוא אחד התחומים המשפיעים מאוד על מחיר ההובלה הסופי. הובלה בתוך אותה עיר היא מטבעה זולה יותר מאשר הובלה בין עירונית, והובלה בתחומיי אזור המרכז היא זולה יותר מהובלה מהמרכז לדרום הארץ או לכל מקום אחר. ככל שהמרחק בין הדירה אותה אתם עוזבים ובין הדירה החדשה הוא גדול יותר, כך גם עולה המחיר.

ציוד– אחד הנושאים החשובים ביותר המשפיעים על מחירון הובלות של חברות שונות הוא כמות הציוד וסוגו. ככל שיש יותר חפצים כבדים להעביר, כדוגמת מיטה זוגית, מכונת כביסה, ארון או כל פריט אחר, כך גם עולה מחיר ההובלה. בנוסף לכך, כאשר צריך לפרק ולהרכיב את המיטה, את הארון או כל רהיט אחר, עולה מחיר ההובלה בהתאם.

קומות– גם מספר הקומות בכל אחת מהדירות – זו שעוזבים וזו החדשה – משפיע על קביעת מחיר ההובלות. ככל שהדירה ממוקמת בקומה גבוהה יותר בבניין כך גם מחיר ההובלה יהיה גבוה יותר. הסיבה לכך היא כמעט מובנת מאליה, וכל מי שראה אי-פעם מוביל מיוזע כורע תחת משקלו של מקרר ענק במורד המדרגות מבין מדוע מספר הקומות משפיע על כל טווח מחירי הובלת דירות. עם זאת, כאשר ישנה מעלית רחבה, גם אם הדירה ממוקמת בקומה גבוהה ביותר מחיר ההובלה יורד.

הכניסה לדירה- גם סוג הכניסה לדירה משפיע מאוד על קביעת מחירון הובלות ממוצע. במבנים שונים ישנן כניסות שונות: כניסה צרה מאוד עם שביל ארוך, כניסה רחבה עם שביל קצר, כניסה עם תיקרה נמוכה, כניסה עם מדרגות רחבות וכדומה. שביל ארוך המוביל בסופו לכניסה צרה מקשה מאוד על הסבלים את מלאכת העברת הציוד ומעלה את מחיר ההובלה.

מורכבות ההובלה– ישנו פרמטר נוסף ומרכזי בקביעת מחירון הובלות והוא עד כמה מסובכת ומורכבת הובלת הדירה. האם יש צורך במנוף, האם הפריטים מורכבים ויקרי ערך או פשוטים ונוחים להובלה. מה מרחק החניה מהיעד והאם בכלל ישנה חניה קרובה עבור משאית המובילים ביום המעבר והאם הציוד יכול להיכנס למעלית ללא קושי. כל אלו יכולים להיות משתנים בקביעת מחיר ההובלה אשר יש לקחת אותם בחשבון.

תאריך ויום המעבר- כמובן שהובלה בעונת החורף תיהיה זולה יותר מאשר אותה הובלה בדיוק בתקופת הקיץ וזאת מכיוון העומס הרב שיש על החברות בעונות הקיץ והלו"ז הצפוף של החברות. אך לא רק התאריך הוא המדד היחיד למעבר הדירה, אלה גם יום המעבר בחודש. לדוגמא הובלה בתחילת או בסוף החודש תיהיה יקרה יותר מהובלה באמצע החודש. הסיבה לכך די פשוטה והגיונית, בד"כ החוזים של השכרת דירה נגמרים בסוף החודש ולכן מחירי ההובלות יקרים יותר בתאריכים אלו. אותו כנ"ל כך גם לגבי הובלה באמצע שבוע אשר יכולה להיות זולה מעט מהובלה בתחילת או בסוף השבוע, אך לא מדובר על הבדל משמעותי במחיר. בכל מקרה, שווה לבקש מהמוביל מחירון הובלות ולהשוות בין המחירים השונים לתאריכים רלוונטים. אם התאריך פחות משמעותי עבורכם, נסו להתגמש בתאריך והמוביל יתגמש במחיר ההובלה.

אחד הדברים אשר יכולים לייקר את העלות של כל הובלה אלו הם התוספות של אותה הובלה. בתוספות הכוונה היא לכל מה שלא כלול בהערכת המחיר הפשוטה של החברה ואשר יש ליידע בכך את החברה מראש. לדוגמא: האם יש או אין מעלית בבניין, האם אתם זקוקים לשירותי מנוף, האם אתם מעוניינים גם בשירותי אריזה או ארגזים וכו'. על מנת להקל עליכם את החישוב של דברים אלה, הכנו עבורכם רשימת עלויות ותוספות של המשתנים השונים ככל שיכולנו לכמת זאת.

– הובלה עם תוספת מנוף: המחיר נקבע לשעת עבודה. בד"כ מתומחר בעלות של 300 ש"ח לשעת עבודה עד קומה רביעית, כאשר על כל קומה נוספת עלות של 50 ש"ח נוספים.

– בניין עם מדרגות ללא מעלית: קל יותר לבצע חישוב זה עם הנחה עבור בניין עם מעלית, שיכולה להסתכם ב 10% הנחה ממחיר התכולה.

– תוספת אריזת התכולה: עלויות אריזה נקבעות בד"כ לפי ארגזים, כאשר כל ארגז מתומחר בעלות של 40 ש"ח או עלות אריזת דירת ארבעה חדרים בסביבות 1500 ש"ח כולל הכל.

– עלות קניית ארגזים: מתומחרת לפי ארגז, כאשר כל ארגז נע בין 10-20 ש"ח, כאשר העלות משתנה לפי גודל הארגז. חשוב לציין כי מדובר בארגזים יד שניה ולא בארגזים חדשים. ישנה אפשרות זולה יותר לבצע השכרה של ארגזים מסוג פלאבוקס (ארגזים קשיחים ורב פעמיים להובלות) כאשר עלות ההשכרה נעה בין 250-450 ש"ח לארגזים שצריכים להספיק לאריזה של תכולת דירה, כאשר משלוח ואיסוף הארגזים נעשה ע"י החברה עד הבית.

– הובלה עם עצירה נוספת באותה העיר/הובלה עם נקודת איסוף נוספת: בד"כ מתומחר בעלות של 400-600 ש"ח לעצירה בדרך או איסוף נוסף. גם כאן יש מקום להתמקחות עם החברה על המחיר.
– שירותי פירוק והרכבה: מתומחר לפי פירוק דלתות, כאשר העלות היא 80 ש"ח לדלת. יש לשים לב כי ישנם חברות אשר מציעות שירות זה חינם כאשר מדובר בהובלת דירה מעל 4 חדרים.
– שירותי אחסון: עלות זו מתומחרת לפי קוב אחסון (נפח התכולה אשר נמדד בקוב). העלות נעה בין 18-22 ש"ח לקוב.

– ביטוח תכולה: לרוב החברות מספקות שירות זה חינם, אך חשוב לבדוק זאת מראש. בכל מקרה ביטוח עד 100 אלף ש"ח צריך להיות כלול במחיר ההובלה. הבעיתיות היא כאשר מדובר בהובלות משרדים או ציוד כבד של מפעלים המצריך ביטוח מיוחד, אז חשוב לבדוק האם החברה מכסה את הפגיעה במקרה של נזק ומה התוספת עבור ביטוח כזה.

לבסוף, כמו בכל דבר בחיים גם כאן אפשר להתמקח עם החברות ולנסות להשיג מחירים זולים יותר. נסו לגרום למובילים להבין שהם לא היחידים שיש בשוק ויש לכם אופציות נוספות על הפרק. בכל מקרה, רצוי תמיד לקבל מספר הצעות מחיר להובלה ולא לסגור עם החברה הראשונה שנותנת לכם מחיר, אך לעומת זאת לא תמיד רצוי לקחת את המחיר הזול ביותר שכן לעתים מחיר זה לא כולל דברים רבים אשר אתם חושבים שכלולים בהצעה של החברה או שפשוט מדובר בחברה חובבנית ולא מקצועית

כדי לקבל הצעת מחיר מתאימה שלא תשתנה בהמשך, יש לספק כבר בטלפון מידע כמה שיותר מדויק ותמיד עדיף לקבוע עם חברת ההובלות שישלחו נציג למקום על מנת שיכול לתת הצעת מחיר מדוייקת במקום.

אדם מוביל קרטונים ארוזים
20 פבר
מתגוררים בדירת פנטהאוז ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה מקצועיים המספקים שירותי הובלת דירות גג? באתר הובלות בישראל תוכלו לחשב את ההוצאה מבעוד…
דירת סטודיו
15 ינו
מתגוררים בדירה קטנה ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה המספקים שירות הובלת דירת סטודיו? בהובלות בישראל תקבלו מענה מהיר לשירות זה ולשאר שירותי…
דירה מוכנה להובלה
07 ינו
רוצים לעבור דירה בקיץ הקרוב? פנויים רק בחודשי הקיץ לביצוע מעבר הדירה? בהובלות בישראל תוכלו לתאם הובלה מראש לקיץ הקרוב וליהנות ממספר הצעות מחיר משתלמות…
שלט we are moving לפני מעבר דירה
13 אפר
מתכננים מעבר דירה בקרוב? מתגוררים בוילה, קוטג׳ או כל בית פרטי אחר וברשותכם ריהוט וציוד רב? אם אתם מחפשים חברות הובלה ומובילים אמינים להובלת בית…
נגישות
close