הובלה ימית

שירותי הובלות ימיות מתאימות בעיקר להובלה של מטען כבד או מטען המכיל חומרים מסוכנים ולמרות יתרונותיה היא אורכת לרוב יותר זמן מהובלה אווירית. עלות האחסנה של המטען באוניה נקבעת גם ביחס לגודל המכולה וניתן להוזילה על-ידי שימוש משותף של כמה לקוחות במכולה אחת.

הובלה ימית – שינוע מטענים בנמלים

הובלה ימית מטבעה היא אחד משני הסוגי של שילוח בינלאומי העיקריים הקיימים היום בשוק – שילוח אווירי או משלוח ימי. אמנם הובלה אווירית היא זולה ומהירה יותר, אך באמצעות הובלה ימית ניתן להעביר גם מטענים גדולים או חומרים כימיים שונים אותם לא ניתן להעביר באמצעות מטוס.

לשיטת משלוח ימי ישנם גם לא מעט יתרונות:
היא מתאימה להעברה של מטען הדורש קירור, ניתן להעביר באמצעותה כמויות גדולות ביותר של מטען, אריזת המטען היא זולה באופן משמעותי לעומת שיטות אריזה אחרות ומבחינת נפח המטען העלות היא אף זולה יותר ביחס לשיטות הובלה אחרות. עם זאת, חשוב לזכור כי הובלה ימית מטבעה אורכת זמן ממושך יותר מזו האווירית, ולכן כאשר ישנה דחיפות גדולה, עדיף להשתמש בהובלה במטוס ולא באמצעות משלוח ימי אך המחיר יהיה כמובן יקר יותר.

נקודות נוספות למחשבה בנושא של משלוח ימי

  • לרוב כאשר נדרשת הובלה ימית, מוצעות ללקוחות שתי אפשרויות אחסנה: מכולה בגודל 20 קוב או מכולה בגודל 40 קוב. פעמים רבות, אם הזמנתם שתי מכולות של 20 קוב או מכולה אחת של 40 קוב, ייתכן שייווצר מצב בו המכולות לא תהינה מלאות. במקרה זה, הפתרון המושלם הוא להזמין מכולה של 40 קוב ולחלוק אותה עם שותפים נוספים. כך תוכלו לשלם ביחס לשטח שתפסתם בתוך המכולה מבלי לאבד כסף מיותר על השטחים הריקים.
  • שלב האריזה הוא שלב לא פחות חשוב בתהליך משלוח ימי. בשלב זה עליכם להחליט מהם החפצים החשובים באמת ועל מה ניתן לוותר. לאחר שלב האריזה הראשוני אותו ביצעתם לבדכם, ייארזו החפצים על-ידי צוות החברה בקרטונים מרופדים מיוחדים, בקופסאות עץ במידת הצורך, בקרטונים דו-שכבתיים עבור מוצרים שבירים ובשיטות נוספות שמטרתן היא להבטיח כי כל הובלה ימית תסתיים בהצלחה וללא נזקים למטען.
  • יתרון נוסף של משלוח ימי הוא, האפשרות לאחסן את המטען במחסני החברה במדינה הזרה עד למועד העברתו לייעדו; שירות זה מוצע ברבות מחברות המשלוח הימי. בחברה גם ידאגו מאוחר יותר להעביר את המטען לכתובת שתמסרו, לפרוק אותו במקצועיות ואף להרכיבו במידת הצורך.

שיהיה בהצלחה!

נבל
31 יול
מחפשים מובילים אחראיים להובלת כלי הנגינה שלכם? מחפשים שירות הובלת נבל המספק גם אחריות וביטוח לכלי הנגינה היקר שלכם? בהובלות בישראל תוכלו לתאם שירותי הובלה…
אורגן
06 מאי
מנגנים באורגן ועוברים דירה בקרוב? רוצים מוביל או חברת הובלה להובלת האורגן ולא יודעים מה סדר גודל המחיר של הובלה כזו? באתר הובלות בישראל תקבלו…
מערבל בטון
15 מרץ
מחפשים שירות הובלת מערבל בטון? לא יודעים למי לפנות? הובלת מערבל בטון היא משימה לא פשוטה אך בהחלט ישימה. באתר הובלות בישראל תקבלו מענה מהיר…
ארון תקשורת
28 פבר
מחפשים את צוות המובילים המקצועי והנכון להובלת ארון תקשורת? לא רוצים להיתקל בחובבנים לביצוע הובלת ארון החשמל? בהובלות בישראל תוכלו לתאם את השירות המבוקש עם…
נגישות
close