הובלה בראש שקט

אחת האקסיומות שאנחנו מקבלים כמובן מאליו בחיינו היא שבכל מעבר דירה יהיו חפצים שלא יגיעו בשלמותם מהדירה הישנה לדירה החדשה. זה יכול להיות ספל שיאבד את הידית שלו, מסגרת תמונה שתיסדק, קערת מתכת שתתעקם, ספרים שייקרעו וייחבטו, או כלי מטבח שתהיו מוכנים להישבע שארזתם, אבל איכשהו במהלך המעבר נעלמו ואינם, ולכם אין ממש מה לעשות בנידון.

אז זהו, שיש. במקום לקבל את הגזירה משמיים הזו, יש לא מעט דרכים שאתם יכולים לנקוט כדי להגן על הרכוש שלכם לקראת מעבר הדירה הבא, ולמנוע, או לפחות לצמצם עד למינימום האפשרי, את הנזקים שייגרמו לו. חלק מהדרכים הללו מערבות רק אתכם, ותלויות ברצון הטוב ובמוטיבציה שלכם. חלק אחר, מה לעשות, תלוי גם ברצונם הטוב של המובילים, ולכן חשוב מאוד לבחור במובילים עם המלצות, ולא פשוט ללכת על הצעת המחיר הזולה ביותר שתקבלו אשר יכולה להתאים יותר לשירותי הובלות קטנות ולא לצורך מעבר הדירה שלכם. עוגמת הנפש, לפעמים, תעלה לכם הרבה יותר בדיעבד.

בארצות הברית יש חנויות שלמות המתמחות בפתרונות אריזה. כל סטודנט שעובק לקולג' יכול להצטייד שם בארגזים במגוון גדלים וצורות, ניירות אריזה, ניילונים נצמדים, סרטים דביקים ומדבקות ברורות לסימון התכולה של כל ארגז. באמריקה, כמו באמריקה. אצלנו אומנם אין חנויות כאלה (ואם יש, הן נדירות למדי), אבל זה לא אומר שאי אפשר לקנות את כל הציוד הדרוש למעבר דירה בטוח.

בכל טמבורייה תוכלו לקנות במחיר שווה לכל נפש גליל שלם של ניילון "פצפצים" לאריזה, ולהקדיש לכל אחד מהחפצים השבירים שלכם את תשומת הלב המגיעה לו. אל תסתפקו בניירות עיתון כדי להגן על ספלים, כוסות או אגרטלי נוי. עטפו כל אחד מהם בנפרד בשכבת מגן עבה של הניילון, והשתדלו לארוז כמה שיותר מהם ביחד, כדי שכל אחד מהחפצים הארוזים יגן למעשה על החפצים האחרים.

באותה טמבוריה תוכלו לקנות גם סרטים דביקים (מסקינג-טייפ) המותאמים במיוחד לסגירת ארגזים, ואפילו מתקן (דיספנסר) שיסייע לכם למתוח את הסרט הדביק על גבי הארגזים, מבלי שתצטרכו למצוא כל פעם מחדש את הקצה הסורר שנדבק לסליל כולו.

אחרי שקניתם את כל הציוד הזה, אין מנוס מלחפש ארגזים, וגם כאן – ככל שתמצאו ארגזים חדשים יותר ויציבים יותר, כך גדל הסיכוי שהם ישרדו את המעבר מבלי להתפרק, להיקרע או להתפורר. מוצלחים במיוחד הם הארגזים שמשמשים למשלוחים מרשתות הסופרמרקט, וגם קל מאוד למצוא כאלה. במקרים רבים חברות הובלה מספקות לכם ארגזים, אך חשוב לסגור איתם זאת לפני כן בשלב הצעת המחיר. אם תצליחו לשים ידיכם על ארגזים רב פעמיים, כאלה שחברות השליחויות הבינלאומיות משתמשות בהם – אל תחשבו פעמיים. אלה כנראה הארגזים האיכותיים ביותר שתצליחו למצוא, אבל אפילו אם יש לכם כאלה – אל תעמיסו בארגז אחד את כל כרכי האנציקלופדיה העברית שברשותכם, כי הוא לא יחזיק מעמד. את החפצים הכבדים פזרו בין כמה ארגזים, כדי להבטיח שכולם יגיעו בבטחה.

ואחרי כל זה, עדיין נותרו המקרים שאינם בשליטתכם. תאונת דרכים של משאית ההובלה, פיצוץ בצינור בדירה בדיוק ערב לפני המעבר ושאר צרות שלא כדאי לאחל לאף אחד. כדי להגן על עצמכם גם מפני המקרים האלה, ודאו מראש שאתם מבוטחים בביטוח תכולת דירה בתוקף, שיפצה אתכם במקרה של נזק כל עוד הרכוש נמצא בדירה הישנה, ושגם למוביל יש ביטוח משלו, שיפצה אתכם על כל שריטה מיותרת שנגרמה מהרגע שהציוד עזב את דלת הדירה הישנה, ועד שהגיע לדירה החדשה. כך, גם אם ייגרם נזק כלשהו, לפחות תפוצו עליו.

כללים אלו נכונים גם לגבי הובלת משרד שכן, חשוב לשים לב אפילו יותר לחברה שאתם עובדים מולה. הציוד הרב והרגישות למידע בקלסרים שיש לכם במשרד הם חשובים לכם ולכן יש להקפיד לעבוד רק עם חברות מומלצות אשר יספקו לכם ביטוח תכולה מלא על כל הציוד וכן המלצות מלקוחות קודמים אשר עברו איתם בעבר. בחירה נכונה של חברת הובלות תחסוך לכם הרבה בעתיד.

אדם מוביל קרטונים ארוזים
20 פבר
מתגוררים בדירת פנטהאוז ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה מקצועיים המספקים שירותי הובלת דירות גג? באתר הובלות בישראל תוכלו לחשב את ההוצאה מבעוד…
דירת סטודיו
15 ינו
מתגוררים בדירה קטנה ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה המספקים שירות הובלת דירת סטודיו? בהובלות בישראל תקבלו מענה מהיר לשירות זה ולשאר שירותי…
דירה מוכנה להובלה
07 ינו
רוצים לעבור דירה בקיץ הקרוב? פנויים רק בחודשי הקיץ לביצוע מעבר הדירה? בהובלות בישראל תוכלו לתאם הובלה מראש לקיץ הקרוב וליהנות ממספר הצעות מחיר משתלמות…
שלט we are moving לפני מעבר דירה
13 אפר
מתכננים מעבר דירה בקרוב? מתגוררים בוילה, קוטג׳ או כל בית פרטי אחר וברשותכם ריהוט וציוד רב? אם אתם מחפשים חברות הובלה ומובילים אמינים להובלת בית…
נגישות
close