מעבר דירה לחו"ל

אנשים זזים במהלך חייהם ממקום למקום, לטוב או לרע, ולכן תהליך מעבר דירה לחו"ל או רילוקיישן לחו"ל מתקבלים כחלק קבוע של החיים המודרניים. עם זאת רילוקיישן אינו דומה לאחד מאותם הטיולים המאורגנים, הגיחות הקצרות והסופ"שים ברומא. אתם לא אמורים לארוז מזוודה להיפרד לשבוע שבועיים מכולם, ולחזור הביתה כהרף עין שמחים ומאושרים.

לא ולא! מעבר למקום חדש, גם בתוך המדינה וגם בחו"ל, יכול להיות כרוך מצד אחד בפרידה מחברים ותיקים שגרים קרוב, משכונה אהובה ומסביבה מוכרת; ומצד שני בהסתגלות למקום חדש, לאנשים חדשים ולהיערכות לאורח חיים חדש. על אחת כמה וכמה אם מדובר במעבר דירה לחו"ל. במקרה של רילוקיישן לחו"ל, אתגר ההסתגלות גדול עוד הרבה יותר, כי צריך להתרגל לתרבות חדשה לחלוטין, למזג אוויר שונה ולאנשים חדשים לגמרי.

רילוקיישן לחו"ל יכול להתייחס גם לאדם פרטי שמעביר את בסיס חייו למקום אחר עקב סיבות מקצועיות או אישיות, וגם לחברות שמעבירות את הפעילות שלהן למיקום חדש וצריכות להעביר לא רק את המשרד ואת ציוד החברה, אלא גם העובדים ובני משפחותיהם.

חברות הובלה למטרת מעבר לחו"ל

שכירת שירותי הובלה בינלאומיים למטרות כאלה, הוא אידאלי וברוב הפעמים גם האופציה האפשרית היחידה, כדי שהמעבר יתבצע באופן חלק וללא תקלות. חברות אלה יכולות להקל עליכם מאד כאשר הן יטפלו בכל הבירוקרטיה שקשורה בשחרור התכולה מהמכס; וייעצו לכם באשר לעלות ההובלה של חפצים שונים, לעומת רכישתם בארץ היעד, ובאשר לדרכי השילוח האופטימאליים עבורכם (בדרך היבשה או האוויר). כך תוכלו לשקול את הדברים ולהגיע להחלטה מושכלת שתוכל גם להוזיל את עלויות המעבר.

אריזה

מומלץ להתחיל לארוז כשבועיים לפני יום המעבר, ולהתמודד עם חדר אחד בכל פעם, כשעדיף להתחיל בחדרי הבית שבהם אתם משתמשים פחות. ארזו תיק נסיעות ושימו בו חפצים שחשוב לכם שיהיו בהישג יד לפני, במהלך, ואחרי המעבר (משחת שיניים, מוצרי טואלט, בגדים להחלפה, צעצועים וספרים     לילדים).

דברים כבדים רצוי לארוז בקופסאות קטנות, ודברים קלים בקופסאות גדולות. חפצים כבדים להניח תמיד בתחתית האריזה. חפצים דומים ייארזו יחדיו (ספרים עם ספרים, דיסקים עם דיסקים) – עטפו בנייר עיתון צלחות, כוסות, וכלים שבירים אחרים, ורשמו על האריזה: "שביר" בעברית, או "FRAGILE" באנגלית.

מזון –אם אתם עוברים למקום אחר בארץ, יש מוצרי מזון שתוכלו לארוז (כמו קופסאות שימורים, מוצרים יבשים וכדומה) – כיוון שמוצרים אלה נארזים בדרך כלל בסוף תהליך האריזה, עדיף להניח אותם בקופסאות פתוחות ללא מכסה, כדי שלא ייערמו עליהם קופסאות אחרות והגישה אליהם תהיה קלה.

מזון במקרר או במקפיא– כשבועיים לפני יום המעבר התחילו להשתמש באוכל שבמקרר ובמקפיא ואל תוסיפו מזון חדש במקומו. אם אתם עוברים רק לעיר הסמוכה, רוב המזון במקרר יוכל בודאי להיארז באמצעות קרח קפוא (אם כי קופסת גלידה, קרטון חלב וכדומה, יכולים לגרום לכם לבלגאן אם הם יישפכו). אם אתם עוברים למקום מרוחק, או לחו"ל, תצטרכו לגמור לאכול הכל, לתת לשכן או… פשוט לזרוק.

הספירה לאחור לקראת המעבר

30 ימים לפני יום המעבר – למקום אחר במדינה – אספו קרטונים, הזמינו חברת הובלה אמינה, מלאו בדואר טפסים לשינוי כתובת.

15 ימים לפני יום המעבר – התחילו לארוז. ארגנו את כל מה שקשור בנושא התקשורת, הגז והחשמל (טלפון, כבלים, אינטרנט, אהילים מוצרי חשמל, כיריים וכדומה), שצריך לפרק בבית הישן ולהתקין בבית החדש. לפי הצורך דאגו להעברת חשבון הבנק לסניף שקרוב לבית החדש, והדפיסו מפה של המסלול שבו ייסעו המובילים במשאית ההובלה.

24 שעות לפני יום המעבר – אמנם בדרך כלל חברת ההובלה דואגת לכך, אבל בכל אופן כדאי שתדעו שיש צורך בסרטי הדבקה, בקרטונים נוספים לאריזת החפצים שעדיין לא נארזו, ובטושים לסימון הקרטונים. התקשרו לחברת הובלה שלכם וודאו שיגיעו בזמן. אם המעבר הוא בחו"ל, דאגו להכין את כרטיסי האשראי, כרטיסי הטיסה, וכסף מזומן למקרה של הוצאה בלתי צפויה, ממש כאילו אתם עומדים לצאת לאחד מאותם טיולים מאורגנים לחו"ל…

רבות מהעצות האלה נשמעות אולי פשוטות, אבל אין פתרונות קסם לביצוע מעבר ללא מתח ועצבים. מעבר דירה או רילוקיישן יכולים להיות חוויה חיובית ומרגשת, אם תיקחו את הזמן ותתכננו את הדברים כראוי.

אדם מוביל קרטונים ארוזים
20 פבר
מתגוררים בדירת פנטהאוז ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה מקצועיים המספקים שירותי הובלת דירות גג? באתר הובלות בישראל תוכלו לחשב את ההוצאה מבעוד…
דירת סטודיו
15 ינו
מתגוררים בדירה קטנה ומתכננים לעבור דירה בקרוב? מחפשים מובילים וחברות הובלה המספקים שירות הובלת דירת סטודיו? בהובלות בישראל תקבלו מענה מהיר לשירות זה ולשאר שירותי…
דירה מוכנה להובלה
07 ינו
רוצים לעבור דירה בקיץ הקרוב? פנויים רק בחודשי הקיץ לביצוע מעבר הדירה? בהובלות בישראל תוכלו לתאם הובלה מראש לקיץ הקרוב וליהנות ממספר הצעות מחיר משתלמות…
שלט we are moving לפני מעבר דירה
13 אפר
מתכננים מעבר דירה בקרוב? מתגוררים בוילה, קוטג׳ או כל בית פרטי אחר וברשותכם ריהוט וציוד רב? אם אתם מחפשים חברות הובלה ומובילים אמינים להובלת בית…
נגישות
close