הכנות למעבר דירה

הגיעה השעה, והנה אנו מייעדים את צעדינו אל יעד חדש. קניית דירה או מעבר לדירה חדשה הם בהחלט אירוע מרגש, עם זאת ההכנות לקראת המעבר דורשות תשומת לב מרבית, ותכנון נכון של המעבר. ביצוע מספר צעדים חשובים לפני שאנו בוחרים חברה המספקת שירותי הובלות, יוכל לחסוך מאתנו כאב ראש לא קטן, ובמקרים מסוימים עשוי אף לחסוך כספים רבים בעלויות ההובלה.

מהו התמחור של הובלה?

מעבר דירה יכול להיות נעים ומהיר אך הוא יכול גם להפוך לחוויה קשה ומורטת עצבים. לכן, חייבים להתכונן בצורה הטובה ביותר אם אינכם רוצים שיום המעבר יהפוך לסיוט מתמשך. התכוננות למעבר דירה כוללת את שלב האריזה (כולל ההחלטות מה לזרוק ומה להשאיר), בחירת חברת ההובלות והכנה ליום המעבר עצמו. כל שלב הוא חשוב ויש להיערך עליו בקפידה וכך תוכלו להפוך את מעבר הדירה למוצלח ומהיר. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.

שלב האריזה

שלב האריזה הוא שלב קשה למדי, במיוחד כאשר תכולת הדירה היא גדולה. בשלב זה יש להחליט מה לקחת לדירה הבאה ומה לזרוק, ועבור רבים אלה הן החלטות קשות מאוד. האם לשמור את הבגדים והצעצועים הישנים או לתרום אותם? האם להעביר את הארון המתפורר או לקנות ארון חדש? השאלות הן רבות ומגוונות וזהו השלב בו חשוב לקבל החלטות אמיצות. בעת מעבר דירה ניתן להיפטר מחפצים ורהיטים ישנים שאינכם זקוקים להם עוד ולהתחדש באביזרים חדשים.

חשוב גם להחליט אם אתם אורזים בעצמכם או שאתם בוחרים בחברת הובלות אשר תבצע גם את האריזה (זה עולה יותר כמובן). אם אתם רוצים לבצע את המיון בעצמכם, כדאי לארוז לבד. בשלב האריזה יש לדאוג גם לעניינים נוספים לקראת מעבר הדירה כמו העברת כל החשבונות (חשמל, ארנונה, טלפון ועוד) לכתובת החדשה, ביטול הוראות קבע, דיווח לרשויות כנדרש, שינוי הכתובת בתעודת הזהות ועוד.

את כל הסידורים הללו יש לבצע סמוך למועד מעבר הדירה. אם אתם קונים ריהוט לדירה החדשה מומלץ לברר אודות מבצעי האוס אין או הנחות והטבות אחרות בתקופה בה אתם עוברים. וכמובן – יש לבחור בקפידה את חברת ההובלות אשר תבצע עבורכם את ההובלה.

בחירת חברת ההובלות

זוהי ההחלטה החשובה ביותר שתקבלו בתקופה זו. בחירה של חברת הובלות איכותית ומקצועית יכולה להפוך את מעבר הדירה לאירוע קליל ונעים. לעומת זאת, בחירה לא נכונה של חברת ההובלות עלולה להפוך את יום המעבר ליום של עוגמת נפש.

מומלץ מאוד להשקיע זמן ומחשבה בבחירת חברת ההובלות המתאימה ביותר לצרכים שלכם מבחינת גודל תכולת הבית, יום המעבר, הדירה אליה אתם עוברים ועוד. כאשר בוחרים חברת הובלות חשוב מאוד לוודא מראש כי יש להם ניסיון בסוג ההובלה שלכם ומומלץ מאוד לקבל המלצות חמות מלקוחות קודמים מרוצים. חשוב לקבל הצעת מחיר מראש ובכתב וכדאי שהמובילים יבקרו בבית שלכם לפני ההובלה על מנת שיוכלו לתת את הצעת המחיר לאחר שהתרשמו מתכולת דירתכם. ודאו גם כי יש להובלה ביטוח מתאים (במקרה של נזק לרכוש שלכם).

יום המעבר

אם ארזתם בצורה חכמה ובחרתם בקפידה את חברת ההובלות, יום המעבר אמור להיות קל במיוחד. אחרי שהכל ארוז, כל שנותר לכם הוא לחכות למובילים שיעשו את שאר העבודה. מומלץ כמובן לפקח על ההובלה ולוודא שהכל מתנהל כשורה. אם אתם עורכים שיפוץ בדירה החדשה, יש לעיתים צורך במציאת מקום מגורים חלופי עד שהשיפוץ יסתיים (אצל חברים, הורים, באחד ממגוון מלונות בבת ים או בכל מקום שנוח לכם לגור בו למשך כמה שבועות).

זכרו תמיד ששילוב בין אריזה יעילה ובחירה מושכלת של חברת ההובלות, תגדיל מאוד את הסיכויים לכך שיום המעבר יהיה מוצלח, ללא תקלות ואפילו נעים ומהנה!

שיהיה מעבר נוח ומוצלח!

זוג מתכונן לקראת מעבר דירה
27 נוב
מדי יום צוות אתר הובלות בישראל מקבל שאלות רבות בנושאי הובלות, אריזה ומעבר דירה, לכן ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר, ותשובות מפורטות לכל שאלה.…
זוג סבלים מורידים ספה
05 ספט
עוברים דירה בקרוב באותו בניין בו אתם מתגוררים? יש לכם ריהוט או ציוד אותו אתם רוצים לאחסן במחסן הפרטי שלכם, הנמצא בקומה התחתונה של הבניין?…
זוג וילד שוכבים על הרצפה ליד ארגזים מתכוננים להובלה
22 מרץ
מעבר דירה לעתים יכול להיות בלאגן לא קטן וערבוביה שלמה של חוסר ארגון וסדר. אנו באתר הובלות בישראל הכנו לכם רשימת משימות לביצוע לפני המעבר…
אשה עומדת בין קרטונים אחרי הובלה מוצלחת
22 מרץ
כיצד בוחרים חברת הובלות? אם אתם עומדים לפני מעבר דירה, אחת ההחלטות החשובות לתהליך המעבר הוא, את שירותיה של איזו חברת הובלות תשכירו כדי לבצע…
נגישות
close