איך להתארגן לקראת מעבר לחו"ל

מעבר לחו"ל מצריך הכנה מוקדמת ובדיקה מראש של החברות השונות. בניגוד להובלה יבשתית, כאשר מדובר על תהליך של רילוקיישן לחו"ל עלויות המעבר עלולות להיות גבוהות ועל כן כדאי לפנות למספר חברות העוסקות בשירותי שילוח לחו"ל כדי לקבל הצעת מחיר מסודרת.

על מנת שמעבר הדירה יהיה יעיל וללא תקלות יש לבדוק שמדובר בחברת הובלות אשר מעסיקה סוכנים מורשים ונמצאת בקשר עם סוכנות חיצונית בחו"ל במקום אליו עוברים. חברת הובלות צריכה להצמיד ללקוחותיה יועץ אשר יסביר את כל הפרטים הכרוכים בהובלה, החל מעלויות המעבר ועד לטפסים אשר צריך למלא, מיסים, מכס וכדומה.

חברת שילוח בינלאומי מקצועית ורצינית אף מעסיקה עמילי מכס בעלי רישיון שתפקידם לטפל בבירוקרטיה הכרוכה בשחרור המטען מהמכס. נציג החברה צריך להסביר לכם מה כדאי שתיקחו אתכם בטיסה ומה עדיף לשלוח בשילוח ימי. כמו כן הוא יכול לייעץ אלו חפצים כדאי להשאיר בארץ שכן עלות הובלות של חפצים מסוימים גדולה יותר מהעלות של קנייתם מחדש.

מתי להתחיל לארגן שילוח לחו"ל

חשוב לזכור כי עליכם להתחיל את הקשר עם חברת השילוח בשלב מוקדם מאוד טרם המעבר מכיוון שישנם לא מעט סידורים שצריכים להיעשות מראש כמו הזמנת מקום למטען שלכם, ביטוח על התכולה, תיאום פריקת הציוד ושליחתו אליכם בארץ היעד ועוד. את שירות פריקת המטען ושליחתו אליכם בתוך ארץ היעד חברת השילוח צריכה לספק לכם.

ישנן חברות שילוח בינלאומי המספקות את השירות של הובלה ימית בלבד ולכן יש לבדוק האם החברה שלכם מבצעת את כל התהליך או רק את הליך ההובלה הימי. רצוי מאוד לוודא כי ההסדר ביניכם לבין החברה יהיה בכתב ויכיל את כל הפרטים עליהם סיכמתם בשלב הצעת המחיר. כמו כן, רצוי שתהיה לכם פוליסת ביטוח על התכולה. ביטוח הוא חשוב למקרה שייגרם נזק כלשהו לחפציכם או למטען עצמו. בנוסף בידקו כי כל השירותים שחברת ההובלה אמורה לספק לכם יהיו בחוזה בכתב על מנת שתוכלו להיות רגועים באשר למעבר.

אריזה ואחסון

חברות הובלות רבות מספקות שירותי אריזה ואחסון ללקוחותיה. כדאי להיעזר בשירותי אריזה שיסייעו לשמור על הסדר והארגון ובכך יקלו על ההובלה. אם בחרתם לארוז לבדכם מומלץ לסמן את הארגזים כדי להבחין ביניהם ובמיוחד לדעת מהם הארגזים השבירים. כאשר אתם מבצעים את השילוח אין צורך לקחת גם שירותי הובלה לנמל ומשם חברת שילוח נוספת, אלא לסגור הובלת דירה כוללת על כל הציוד לארץ היעד שאתם צריכים, גם אם מדובר בנסיעות כפולות.

יש צורך באחסון של החפצים ולא לכל חברת שילוח ישנם מחסנים בנמלים מהם אתם יוצאים ואליהם אתם מגיעים. יש לבדוק היטיב נושא זה היות וצריך לאחסן את החפצים טרם הוצאתם מישראל או כשהם מגיעים אל ארץ היעד.

שיהיה בהצלחה!

זוג שאורז לבד את החפצים שלו לקראת הובלה
22 מרץ
חודשיים עברו מאז עברתי לדירה חדשה. חודשיים תמימים ורשימת המטלות עדיין לא הסתיימה. גופי התאורה עוד לא נתלו, המדפים עוד לא נצבעו, תמונות עוד לא…
שתי בחורות עוברות דירה ומחזיקות ארגזים בידיים
22 מרץ
מעבר דירה הנו לעתים הזדמנות פז לרי-ארגון של הסדר בביתנו. הסיבה היא פשוטה: בעת המעבר נארזת כל תכולת הבית לתוך ארגזים ותוך כדי תהליך האריזה…
דגם של בית שמור בתוך ארגז עם קלקר
22 מרץ
הדבר הראשון שצץ בראש הוא הרעיון שפניה למוביל פרטי או למובילים תעלה לנו פחות מאשר פנייה לחברה גדולה. כנראה שהדבר נכון. אולם, עדיין ישנם דברים…
מוביל שסוחב קרטון לקראת הובלה
22 מרץ
הזמנת שירות הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ מעניקים מגוון…
נגישות
אייקון וואטסאפ
close