מוביל או חברת הובלות?

הדבר הראשון שצץ בראש הוא הרעיון שפניה למוביל פרטי או למובילים תעלה לנו פחות מאשר פנייה לחברה גדולה. כנראה שהדבר נכון. אולם, עדיין ישנם דברים שככל הנראה רק חברת הובלות תוכל לספק לנו לעומת מה שיוכל לספק לנו מוביל פרטי. השאלה היא מהו הדרוש לנו. כמות הדברים המועברים היא שיקול מרכזי, גודלם וסיבוכיות ההעברה משפיעים על ההחלטה וכמובן הציוד שיש למוביל פרטי לעומת הציוד שיש לחברת הובלות. כמו גם כמובן, כמות סבלים רבה יותר ומגוונת ומכך ההבטחה ש- מעבר דירה יתבצע ברצף וללא תקלות במידה ויהיה צורך להזמין באופן מיידי מוביל אחר או סבלים נוספים.

 מוטב לקבל שתי הצעות במקביל

ככל שהעברת הדירה נראית כפשוטה יותר הרי שניתן לחשוב גם על כיוון של פניה לשירותי הובלה מטעם מובילים פרטיים. רעיון חכם הוא כמובן לא לסמוך רק על עצמנו, אלא לפנות ראשית כל לקבלת הצעה מטעם חברת הובלות גדולה ובאמצעות כך לקבל את כל ייעוץ הידע הנכון ולהשתמש בו בחוכמה בשלב הבא כדי להחליט על סמכו למי כדאי לפנות סופית. החשוב להבין הוא שקודם כל יש לפנות אל חברת הובלות גדולה שממנה סביר יותר להניח שנזכה לקבל את הידע המקיף ביותר, ושרק לאחר מכן יהיה כדאי לנו לפנות לקבל את חוות דעתו של מוביל קטן יותר וצנוע. הצלבת ידע מסוג זה תאפשר לנו בייחוד לשמוע "כמה מתוך הדברים שמספקת החברה הגדולה" מספק גם המוביל הקטן. זוהי הדרך הנכונה ביותר.

איך כל אחד מאלו צופה את הקשיים והנחוץ?

כאשר נשאל כל אחד מאלו, תאמר לי בבקשה – היכן לדעתך הקשיים שלך ובמה אתה מתמקד מבחינת חשיבה על בעיות צפויות – הרי שכך נבין מהן הסיבות האמיתיות שבעטיין נצטרך לשקול את אופן ביצוע ההעברה. ייתכן ושני הגורמים יציינו למשל עניין ברור ובולט לגבי הובלה של  חפצים מסוימים, יעלו צורך מסוים (כגון שצריך להתגבר על מכשול כפתח צר מדי של דלת) ואנו מיד נבין כי בכך עלינו להתרכז כשיקול מרכזי. כלומר, במילים אחרות, אם ניתן להתגבר על כל הנחוץ באמצעות שירותיהם של מובילים קטנים – מוטב לעשות זאת כדי לחסוך בכסף. עלינו רק להצליב את המידע ולהבין כי הם רואים בדיוק את הדברים שרואות גם החברות הגדולות יותר.

באיזה ציוד לדעת כל אחד מהם יהיה הכי כדאי להשתמש?

הציוד הדרוש (האם רק משאית או טנדר, מנופים או ציוד כבד נוסף) , כמו גם למשל חישוב גודל המשאית, גובהה ואפשרויות הכנסת תכולות לתוכה ובגדלים שונים – כל אלו מציינים נקודות מחשבה נכונות שלפיהן נקבע סופית לא אחת בשירותיו של מי להשתמש. לכן, יש לשאול מובילים פרטיים האם יש להם גישה אפשרית לשימוש במיתקנים ובציוד מסוג זה (משאיות גדולות יותר, ציוד מינוף וכן הלאה). אם יש להם אפשרות כזו (ואפילו בהשכרה) – הרי שזו סיבה מצוינת להמשיך איתם. כך שבכל עת של התעוררות צורך, הרי שהם יוכלו לספק לנו פיתרון מוצלח. ועל פיתרון זה איננו משלמים דבר מראש- אלא רק אם יתבקש השימוש בציוד מיוחד ובזמן הספציפי.

יכולת האריזה ושיטות אריזה שונות

מבחינת יכולת אריזה הרי שאותם מובילים פרטיים מכירים פחות או יותר את כל הכללים בדיוק כפי שמכירה אותם חברת הובלות גדולה. ייתכן אף שאת כל חומרי האריזה הם משיגים בעצמם ואף יותר בזול או שתוכל לבקש מהם לקנות את כל הנחוץ בנוסף. ייתכן אף והם משתמשים בארגזים קבועים ובתיקי נוחות קבועים ורבים שיש להם באופן קבוע ברכב. בהתאם לכמה שחשוב לך עניין זה תוכל להרהר בדבר.

ניסיון, ידע וסוגי הכיסוי הביטוחי  

ניסיונם של מובילים עצמאיים מול ניסיון חברות הובלות יכול להיות קטן יותר או גדול יותר. הדבר תלוי בשביעות רצון הלקוחות ובעוד הרבה פרמטרים שלא ניתן לסכם אותם תוך דקות. מה שכן ברור וידוע היטב לכולם הוא שלמובילים יש בהחלט ניסיון חיים וחוכמה רבה מן "השטח" כמו שקוראים לזה.חברות יקפידו יותר על נהלים קבועים ואילו מובילים פרטיים תמיד יהיו גמישים יותר במובנים רבים.

שוני חשוב נוסף הוא כמובן גם גובה הביטוח הניתן על מלוא הדברים המועברים והיקפו השונה וסוגיו השונים אצל חברות הובלה לעומת הביטוח הניתן מטעם מובילים פרטיים. יש לבדוק זאת ספציפית היות והאפשרויות במקרה זה הינן מגוונות ורבות.

מובילים קטנים הם לא תמיד "קטנים" – לפעמים הם נותנים שרות גדול !

מובילים קטנים הם לא תמיד קטנים ושירותי הובלות קטנות לא בהכרח יהיו הובלות קטנות גם בשירות. לעיתים הם הרבה יותר גדולים במובנים רבים מאשר שירותים של חברות הובלות גדולות וידועות. אתה זה שתקבע זאת לאחר שתבדוק ותתרשם.

חיוך, יחס ושירות – גם הם דברים גדולים. ובייחוד כאשר הגורם נוגע בדברים היקרים לנו ביותר.בגלל כל אלו יש טעם לשקול היטב ולקחת בחשבון את שירותיהם של מובילים פרטייים המתאמצים למענך בחום ובאהבה. מחירם הוא נמוך יותר, זה ברור, אך התמורה המתקבלת משירותיהם עשויה להיות מתאימה ביותר ומועילה לא פחות, עליך לבדוק זאת בשכל על מנת לקבל את המיטב הרצוי לך בזמן שאתה זקוק לשירותי הובלה.

זוג שאורז לבד את החפצים שלו לקראת הובלה
22 מרץ
חודשיים עברו מאז עברתי לדירה חדשה. חודשיים תמימים ורשימת המטלות עדיין לא הסתיימה. גופי התאורה עוד לא נתלו, המדפים עוד לא נצבעו, תמונות עוד לא…
שתי בחורות עוברות דירה ומחזיקות ארגזים בידיים
22 מרץ
מעבר דירה הנו לעתים הזדמנות פז לרי-ארגון של הסדר בביתנו. הסיבה היא פשוטה: בעת המעבר נארזת כל תכולת הבית לתוך ארגזים ותוך כדי תהליך האריזה…
דגם של בית שמור בתוך ארגז עם קלקר
22 מרץ
הדבר הראשון שצץ בראש הוא הרעיון שפניה למוביל פרטי או למובילים תעלה לנו פחות מאשר פנייה לחברה גדולה. כנראה שהדבר נכון. אולם, עדיין ישנם דברים…
מוביל שסוחב קרטון לקראת הובלה
22 מרץ
הזמנת שירות הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ מעניקים מגוון…
נגישות
אייקון וואטסאפ
close