סידורים למעבר דירה

חודשיים עברו מאז עברתי לדירה חדשה. חודשיים תמימים ורשימת המטלות עדיין לא הסתיימה. גופי התאורה עוד לא נתלו, המדפים עוד לא נצבעו, תמונות עוד לא מוסגרו. נדמה כאילו חודשיים הם המון זמן כדי להספיק את הכל, אבל מסתבר שזה מעט מאד ביחס לאינטנסיביות החיים.

אז יום רודף יום, ובכל זאת אנחנו חוזרים כל סוף יום הביתה ורוצים שלפחות שם לא תהיה מלחמה. מחפשים רוגע, שקט ושלמות, ובצדק.

סידורים למעבר דירה קל ופשוט

אז בואו נכין רשימת מטלות לפני המעבר, עם כוונה מלאה לעמוד בה.

מטלה ראשונה ברשימה תהיה לעמוד ברשימת המטלות לכל היותר חודש לאחר המעבר לדירה. אם אתם חושבים מראש שאתם זקוקים ליותר, הקציבו לעצמכם יותר. אלף בית של תכנון זמן, וגם של ניהול תקציב או של השקעות נדלן, אל תציבו לעצמכם יעדים שלא בטוח שתוכלו לעמוד בהם. זה רע לעסקים, רע לדימוי העצמי שלכם ורע לעתיד.

המטלה הבאה היא העברת כתובת ברשויות. דעו שבדואר יש שירות כזה, למעט ביטוח לאומי ומשרד הפנים. בתשלום סמלי עושים עבורכם את העברת הכתובת, וזה שווה כל שקל. בינתיים תוכלו לבקש שירות עקוב אחריי בדואר, וכל הדואר מהדירה הקודמת יגיע לכתובת החדשה. למשל 4 חודשים השירות הזה ניתן חינם אין כסף.

השלב הבא הוא העברת חשבונות על שמכם – חברת חשמל, מים, גז ומיסי עירייה. לא סיפור מסובך אבל צריך להתכונן להמתנות טלפוניות, משלוחי מיילים ופקסים וקצת עבודת ניירת. בסוף זה קורה.

השלב הבא הוא להכין רשימת קניות. לא רהיטים חדשים, אלא כל מיני דברים קטנים שחסרים וצריכים, החל מנורות, דיבלים וברגים, דבק מהיר, צבעים, מברשות צבע ורולרים וכיוצא באלה, וכלה באביזרים כמו שטיח אמבטיה, מתקן לנייר טואלט, מתלים למגבות, מתלי מעילים וכיוצא באלה. אלה גם הדברים שנותנים תחושה של חדש בבית, בלי מהפיכות גדולות בעיצוב.

קבעו לעצמכם 2 שבתות רצופות (או שישי אם אתם שומרי שבת) בהן תוכלו להשלים תליות, צביעות, קדיחות ותיקונים. יומיים שלמים של עבודה מספיקים אם לא מדובר בשיפוץ של ממש. אל תשכחו לעדכן את השכנים שאתם קצת מחרבים להם את השבת אם אתם עומדים לקדוח ולדפוק.

בדקו עם השכנים איפה יש בסביבה סופר או מכולת, חנות חומרי בניין וירקן. את כל אלה תצטרכו ממש קרוב בשבועיים הראשונים בדירה.

אל תמהרו לעשות קנייה גדולה בסופר עם המעבר, כי עם הבלגאן בבית בהתחלה רוב הסיכויים שתעדיפו לאכול בחוץ כמה ימים, עד לסיום הארגון ולסדר קודם את המטבח לפני שאתם מעמיסים על עצמכם ארגזים של קניות כשעוד לא ברור לכם מה תשימו איפה.

הזמינו מראש את חברת הכבלים או הלוויין, חברת הטלפון שלכם, האינטרנט ואם אתם צריכים גם גז. לא תרצו לבלות אפילו יום אחד בדירה החדשה בלי משהו מאלה.

זוג שאורז לבד את החפצים שלו לקראת הובלה
22 מרץ
חודשיים עברו מאז עברתי לדירה חדשה. חודשיים תמימים ורשימת המטלות עדיין לא הסתיימה. גופי התאורה עוד לא נתלו, המדפים עוד לא נצבעו, תמונות עוד לא…
שתי בחורות עוברות דירה ומחזיקות ארגזים בידיים
22 מרץ
מעבר דירה הנו לעתים הזדמנות פז לרי-ארגון של הסדר בביתנו. הסיבה היא פשוטה: בעת המעבר נארזת כל תכולת הבית לתוך ארגזים ותוך כדי תהליך האריזה…
דגם של בית שמור בתוך ארגז עם קלקר
22 מרץ
הדבר הראשון שצץ בראש הוא הרעיון שפניה למוביל פרטי או למובילים תעלה לנו פחות מאשר פנייה לחברה גדולה. כנראה שהדבר נכון. אולם, עדיין ישנם דברים…
מוביל שסוחב קרטון לקראת הובלה
22 מרץ
הזמנת שירות הובלה היא פעולה בה התנסה כל מי שביקש לעבור דירה או לפנות משרד או מבנה כלשהו. בעלי מקצוע מתחום ההובלה בארץ מעניקים מגוון…
נגישות
אייקון וואטסאפ
close